Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Prośba o wycenę laptopa Asus

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Prośba o wycenę laptopa Asus

    pitbull, centralka na pilota do Webasta to jakieś śmieszne koszty są, więc się dziwię że jeszcze nie założyłeś.

  • #2
    Prośba o wycenę laptopa Asus

    Posiadam w chwili obecnej laptopa Asus PRO79AB-TY077

    Komputer w dobrym stanie, wszystko w nim działa, nigdy nie był wyniesiony nawet na dwór

    Jego specyfikacja:

    Procesor: AMD Turion 64 X2 Dual-Core RM-75; 2.2GHz; 1MB Cache
    Dysk twardy: 500GB
    Pamięć RAM: 4096 MB SODIMM DDR2 800 MHz (max. 8GB)

    Przekątna ekranu LCD: 17,3 "
    Typ panela LCD: TFT HD
    Typ powłoki matrycy LCD: Color Shine
    Maksymalna rozdzielczość LCD: 1600 x 900 pikseli

    Karta graficzna: ATI Mobility Radeon HD4570 512MB własnej pamięci
    Napędy wbudowane (zainstalowane): Super Multi DVD+/-RW/RAM
    Karta dźwiękowa: zgodna ze standardem Intel High Definition
    Wbudowany głośnik i mikrofon
    Złącza zewn.:
    VGA
    HDMI
    4x USB 2.0
    wejście na mikrofon
    wyjście słuchawkowe/głośnikowe
    RJ-45 (LAN)
    DC-in (wejście zasilania)
    Bluetooth
    Rodzaj baterii: Li-Ion
    Czas pracy na bateriach: 2 h (prawdziwy to ok. 1h i tyle trzyma od nowości)
    Bezprzewodowa karta sieciowa: tak; 802.11b/g/n
    Przewodowa karta sieciowa: 10/100/1000 Mbps Gigabit Ethernet
    Czytnik kart pamięci: tak
    Wyposażenie standardowe: Wbudowana kamera wysokiej rozdzielczości
    System operacyjny: Windows XP Professional PL

    Ile może być warty w chwili obecnej ten komputer?
    Muszę całkiem szybko pomyśleć o jego sprzedaży.

    I fotka poglądowa:
    ]"]ImageShack - Best place for all of your image hosting and image sharing needs
    Freshtimers.pl, czyli mój mały fanpage z samochodami na wielkim Facebooku

    https://www.facebook.com/Freshtimers

    Komentarz


    • #3
      Przez problemy z połączeniem (chyba przeciążenie serwera) dwa razy puściłem to samo. Sorry ops:
      Doświadczenie to coś, co nabywamy chwilę po tym, gdy było nam najbardziej potrzebne.
      MOJA FURKA

      Jeśli pomogłem - wciśnij "pomógł"

      Tanie pobieranie plików: http://filefox.pl/poleca/Eidos71

      Komentarz


      • #4
        Ten notebook od ponad półtora roku nie jest dostępny na rynku (chodzi mi o nowe fabrycznie egzemplarze). Dwa lata temu był to notebook niezłej jakości, półtora roku temu można go było nabyć za kwotę oscylującą wokół 2.000 PLN,- (może lekko powyżej tej kwoty). Niestety - sprzęt komputerowy (jego wartość) traci na wartości bardziej, niż samochody, więc wydaje mi się, że za używany 2, lub ponad 2-letni notebook z lekko przestarzałym procesorem i grafiką nie weźmiesz więcej, jak 800 PLN,- (i to pod warunkiem, że jest on w idealnym stanie technicznym i bez poważniejszych zewnętrznych śladów jego użytkowania). Jeżeli trafi się jeszcze kupiec, który ma pojęcie o komputerach, sprawdzi stan dysku twardego, stan czystości wewnątrz laptopa (m.in. stan czystości wentylatora) i w przypadku, gdy będzie miał się do czego przyczepić - zbije cenę o kolejne 100-200 PLN,-. Niestety - sprzęt komputerowy to (w przeważającej większości) nie jest lokata kapitału na przyszłość...
        Doświadczenie to coś, co nabywamy chwilę po tym, gdy było nam najbardziej potrzebne.
        MOJA FURKA

        Jeśli pomogłem - wciśnij "pomógł"

        Tanie pobieranie plików: http://filefox.pl/poleca/Eidos71

        Komentarz


        • #5
          A ja dodam , że teraz sprzęt produkują na 3lata i po tym czasie zaczyna siadać wszystko po kolei. Najpierw dysk ,potem wiatrak a na końcu matryca. Można chuchać i dmuchać a i tak to ma działać dany czas i tyle. Niestety taka jest prawda. U mnie leża już dwa normalnie używane jednak czas zrobił swoje i się popsuły same z siebie.
          Dziś sprzęt jest nietrwały dlatego nie warto się bawić w używki.
          Ja osobiście jakbym miał kupić taki używany laptop to myślę ,że 300zł to wszystko co byłbym w stanie dać...

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez shok
            A ja dodam , że teraz sprzęt produkują na 3lata i po tym czasie zaczyna siadać wszystko po kolei. Najpierw dysk ,potem wiatrak a na końcu matryca. Można chuchać i dmuchać a i tak to ma działać dany czas i tyle. Niestety taka jest prawda. U mnie leża już dwa normalnie używane jednak czas zrobił swoje i się popsuły same z siebie.
            Dziś sprzęt jest nietrwały dlatego nie warto się bawić w używki.
            Ja osobiście jakbym miał kupić taki używany laptop to myślę ,że 300zł to wszystko co byłbym w stanie dać...
            Kolego, jesteś handlarzem z takimi cenami?
            Ja spodziewałem się, że 1200zł za niego otrzymam. Laptopa używałem co drugi dzień przez ok. godzinę, półtorej, w zależności od potrzeb. Więc zmęczony na pewno nie jest. Na wszelakie wyjścia z komputerem z domu mam netbooka.
            Natomiast w przypadkach cen podanych przez Was jak powyżej pozostaje mi ten komputer używać aż padnie do końca (a jak już to się stanie - zdam raport ile wytrzymał ).


            A odnośnie awaryjności sprzętu - u mnie w pracy komputerów jest ok. 400 w tym ok. 100 laptopów. Ludzie jeżdżą z tym w teren, komputery te mają poutrącane rogi obudów lub połamane zawiasy. Do tego potwornie porysowane obudowy. Ale mechanicznie niczego nie można im zarzucić. Zawsze się włączają, zawsze działają.

            U siebie w pracy mam do czynienia ze złomowaniem sprzętu i widzę ile przez 6 lat trafiło w moje ręce laptopów.

            Leżą u mnie w pracy:
            - 5 letni Asus z problemami z płytą główną
            - 4 letni Fujitsu Siemens z pękniętą matrycą i rozwalonym dyskiem twardym
            - 3 letni HP Pavilion DV6000 z uszkodzoną kartą grafiki
            - 6 letni Compaq z uszkodzoną płytą główną
            - 6 letnia Toshiba Satellite z uszkodzoną płytą główną
            - 3 letni Acer ze zbitą matrycą

            I to tyle.
            Przez te kilka lat złomowałem jeszcze chyba 4 czy 5 laptopów, starszych od tych powyżej.

            Więc chyba nie jest aż tak źle z używanymi laptopami?
            Freshtimers.pl, czyli mój mały fanpage z samochodami na wielkim Facebooku

            https://www.facebook.com/Freshtimers

            Komentarz


            • #7
              jest jest a Asus i Toshiba najczęściej umnie na biurku w naprawie bywają powiem że jakoś Acera się poprawiła bo kiedyś wiódł prym w naprawach.
              jak bym miał zrobić ranking zawodności to
              1. Toshiba
              2. Asus
              3. FS
              4. Acer
              Co do HP od kiedy połączył siły z Compaq (który jak dla mnie jakościowo robił lepszy sprzęt) jakość sie poprawiła.
              Co do twojego lapka myślę że jak ktoś da ci 700 zł to jest uczciwa cena. Osobiście przy tej kasie wolał bym zostawił go dla dziecka albo gdzieś po rodzinie.
              sory 1200 bym nie dał bo za 1800 mam nowy bardziej renomowanej firmy i na Phenomie x3 i co najważniejsze 2 lata gwarancji. Niestety ceny laptopów spadły.
              [b]SPOT OLSZTYN ostatni piątek miesiąca godz.19.00 parking przed TP SA

              Komentarz


              • #8
                Jak dla mnie to na szczęście ceny laptopów spadło, chociaż te spadły :lol:

                Komentarz


                • #9
                  A dell dobry jest ?

                  Komentarz


                  • #10
                    Generalnie Dell, Sony, Lenovo - to producenci dobrego i trwałego sprzętu, ale cenią się odpowiednio do jakości. Za notebook-a o podobnej konfiguracji, u chińskiej, koreańskiej, czy tajwańskiej konkurencji zapłacisz 20-30% taniej.
                    Doświadczenie to coś, co nabywamy chwilę po tym, gdy było nam najbardziej potrzebne.
                    MOJA FURKA

                    Jeśli pomogłem - wciśnij "pomógł"

                    Tanie pobieranie plików: http://filefox.pl/poleca/Eidos71

                    Komentarz

                    POWRÓT NA GÓRĘ
                    Pracuję...
                    X